Kätevästä karttapalvelusta löydät
Tampereen parhaat kirpputorit helposti!
Fida lähetystorit on noin 30 myymälän kotimainen hyväntekeväisyyskirpputoriketju, jonka tuotoilla tuetaan Fidan tekemää avustustyötä yli 40 maassa. Vuosittain työ vaikuttaa noin 2 miljoonan ihmisen elämään!
Tiedot päivitetty 18.04.2013. Ilmoita muuttuneista tiedoista (formi toimii taas pitkän tauon jälkeen!)
Auta meitä pitämään kirpputorien tiedot ajantasalla käyttäen tätä lomaketta:
Näytä kaikki Tampereen kirpputorit kartalla
nickx
01.02.2011 at 04:38
Fida pitää turhan korkeita hintoja – ja ainakin keskustan myymälän naiset alkavat takerrella sanoissaan kun kysyy alennusta niin, että olisi järkitasolla pyynti.
Warning: Use of undefined constant ckrating_display_karma - assumed 'ckrating_display_karma' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/kirpputorihaku.com/public_html/wp-content/themes/kirpputori/functions.php on line 90
jukuri
08.12.2012 at 08:30
Aivan totta, hinnat on kyllä pilvissä. Joskus jokin a-mallinen halpispöytäkynttelikkö ilman lamppuja maksoi saman, kuin kaupassa maksaa uusi, jossa on polttimot paikoillaan. Samoin vaatteissa on aika huimia hintoja. Samoilla taksoilla saa uusia ja nuhjaantumattomia vaatteita kaupan tarjousrekeistä ja välillä normihinnoillakin.
Carl Palomäki
20.08.2013 at 12:45
Fidan hinnat ovat mielestäni kanssa aika kovia..Mutta jollainhan noidenkin täytyy elää,ja tuolta ei ole pakko ostaa onnesta mitään..Aamen.
vaativako
12.10.2013 at 08:21
aika surkeeta asiakaspalvelua,ei edes tervehditä kun tulee kauppaan sisään.Ja kuten todettu kallist aon.Jospa sittenkin vien vaatteeni spr.lle
Tätsy
25.10.2013 at 07:44
Minä kävin 24.10.2013 ja ihan asiallinen palvelu. Minua ei tarvitse niin kauheasti kumarrella kun tuon ne muutaman euroni kirpputorille.
Lahjoitettu tavarapaljous on niin suuri, että hinnoittelijan lienee mahdotonta tietää, mitä tämä maksaa Löytöliiterissä.
Joka tapauksessa tarkoitus lienee auttaa tosi köyhiä ja puutteessa eläviä tuotoilla. “Vaativako” ei ole sitten tutustunut siihen että ihan samallaista vikinää pidetään SPR:n Kontista kallista, kallista. Ilmaiseksi pitäisi saada…
Löysin kaksi tosi hienoa nukkea Hervannan Fidasta tuona päivänä.
Meneekö joku tosiaan hyväntekeväisyyskirpparille TINKIMÄÄN? Siinä on ahneus kulminoitu.
jarze myllymäki
14.08.2014 at 12:54
Olen Fidasta löytänyt hyviä kirjoja halvalla, uudenveroisiakin paljon. paljon muutakin olen löytänyt nimenomaan halvalla, sitä löytää, kun usein käy. Tinkaukset kuuluu ihan muihin kauppoihin, kuin tällaisille kirpputoreille, – voi hyvää päivää sentään !
mari
15.12.2014 at 05:53
Tosi kovat hinnat!! Ei kierrä tavarat tuollaisilla hinnoilla. Olen lahjoittanut heille hyvää huonekalutavaraa. Myykää ne edullisesti että homma toimii!
Ritu
21.04.2015 at 06:37
Tämä kirppis ei toimi enää Hervannassa !
masa
02.09.2020 at 03:10
Ostin nahkatakin ja kotona katsoin netistä sen hintaa kaupassa ja se oli alempi kuin minä maksoin! Miten voi olla että joku ostaa nahat, tekee tuotteen, myy ja markkinoi, ja se on halvempi kuin kirpparilla joka saa tuotteen ilmaiseksi!